_THEME_SKIP_TO_CONTENT _THEME_SKIP_TO_NAVIGATION

Redakční systém Marwel

Vyhledávání

Domů  /  O systému  /  Bezpečnost

Výpis systémových zpráv

Bezpečnost

Zabezpečení dat klientů a ochrana proti útokům je jednou z našich významných priorit. V této oblasti jsme zavedli řadu osvědčených postupů, a můžeme tak garantovat rozsáhlé záruky a ochranu svěřených aplikací. Stejně tak i samotný redakční systém Marwel je vytvořen s ohledem na možná bezpečnostní rizika.

Žádná záruka či postup však není účinný, pokud jejich plnění nemají na starost důvěryhodní, zkušení odborníci. Nejdůležitějším faktorem je totiž vždy člověk sám. Jsme hrdí na to, že náš technický tým plní tuto úlohu a dokáže klientům poskytnout maximální možnou podporu.

Základní pilíře řešení, která využíváme:

  • Hosting – nezatěžujeme naše servery tisíci různých aplikací, garantujeme vám dostupnost a funkčnost vašich webů. Můžeme vám dokonce poskytnout i váš vlastní server. Naše dedikované servery jsou zajištěny i fyzicky – mají k nim přístup pouze určení pracovníci a jejich umístění odpovídá bezpečnostním normám.
  • Software – pro administraci a správu serverů používáme především linuxové technologie, které jsou odolné proti virům i ostatnímu malware. Tento software pravidelně aktualizujeme a kontrolujeme jeho funkčnost.
  • Monitoring – své servery pravidelně monitorujeme a prověřujeme bezpečnostními testy. Na testování používáme aplikaci Nagios.
  • Zálohování – všechny aplikace, které hostujeme na svých serverech, také pravidelně zálohujeme. Zálohování probíhá každých 24 hodin. Naše databáze jsou vytvořeny tak, aby byl umožněn návrat ke starším verzím a obnova případné smazané části. Také redakční systém podporuje verzování článků a umožňuje návrat zpět v jejich historii.
  • Autentifikace – pro vstup do editačních částí aplikací je vždy nutné přihlášení a schválení administrátorem. Nikdo nepovolaný se tedy k redakci webu nedostane. Navíc dokážeme omezit přístup na stránky i vybraným IP adresám. Uživatele je možné ověřit proti místním heslům nebo proti LDAP, případně Active Directory.
  • Autorizace – redakční systém Marwel umožňuje definovat libovolný počet uživatelských skupin a nastavit pro každou zvlášť přesnou míru oprávnění. V praxi to znamená, že můžete přesně definovat části webu, které jsou přístupné jen určitým vybraným uživatelům, nebo které mohou editovat jen určití redaktoři. Díky tomu můžete vytvářet různé skryté sekce či soukromé účty.
  • Logování -  všechny provedené operace jsou zaznamenány v systémovém logu, a lze je tedy zpětně vyhledat a ověřit.
  • Součástí našich bezpečnostních řešení je i pravidelný reporting a podrobné analýzy, které pro naše klienty vytváříme.
.
loading...
x