_THEME_SKIP_TO_CONTENT _THEME_SKIP_TO_NAVIGATION

Redakční systém Marwel

Vyhledávání

Domů  /  O systému  /  Přístupnost

Výpis systémových zpráv

Přístupnost

Pro někoho jen módní slovo, pro nás přirozená součást práce. Všechny weby tvoříme s ohledem na pravidla přístupnosti, která jsou pro státem zřizované subjekty již povinná (zákon č. 81/2006 Sb., o informačních systémech veřejné správy).

Dokážeme nejen navrhnout a vytvořit funkční stránky splňující tato pravidla, ale i zajistit certifikaci portálu společností Tyflo Centrum (Prohlášení o přístupnosti webové aplikace pro osoby s těžkým poškozením zraku a jiným postižením). Navíc aktuální požadavky na přístupnost průběžně sledujeme a implementujeme do našich řešení.

Dodržení pravidel přístupnosti není jen otázkou schopností a nastavení redakčního systému, ale významnou měrou je může ovlivnit i práce redaktorů. Z toho důvodu zajišťujeme také průběžně kontrolu přístupnosti vašich stránek i po čase, kdy se mohou objevit nedostatky vzniklé činností redaktorů.

Přehled nejdůležitějších pravidel a naše řešení:

  • Vkládání alternativních textů u odkazů a netextových prvků – ano, Marwel umožňuje vkládat alternativní texty ke všem druhům netextových sdělení i k fotografiím.
  • Funkčnost stránek s vypnutými kaskádovými styly (CSS), Java skripty a flashy – ano, naše stránky jsou vždy ovladatelné i při vypnutí všech stylů a skriptů.
  • Dostatečný barevný kontrast mezi pozadím a textem – ano, pokud svěříte návrh grafického řešení našim grafikům, garantujeme, že bude toto pravidlo dodrženo.
  • Možnost zvětšování a zmenšování písma funkcí prohlížeče pro snadnější čtení – ano, i to Marwel umožňuje.
  • Srozumitelnost a konzistence navigačních prvků, možnost vracet se ve struktuře zpět – ano, samozřejmě splňuje (navigační řádek, tzv. Breadcrumb).
  • Správné popisy formulářových prvků – ano, všechny texty ve formulářích a jejich ovládací prvky vystihují požadovaný obsah.
  • Správné popisy tabulek a řazení buněk – ano, tabulkové prvky mají správné popisy a řadí se ve směru čtení.
  • Validita kódu – ano, kód generovaný redakčním systémem Marwel je validní (norma XHTML 1.0 Strict, validátor W3C).
.
loading...
x